Už se to nějak stalo, že jsem dostal jméno Petr Řehák. Pokud mě znáte, víte, o koho jde. Pokud mě náhodou neznáte, tak tedy čtěte dál.

Na svět jsem přišel v Teplicích roku 1978. Aniž bych to byl tušil, vplul jsem akorát do doby, kdy sice již nebyl problém pracovat s výpočetní technikou, ale práce se odbývala na 8-bitových strojích a rok po mém narození byla vyvinuta nová verze operačního systému CP/M.

Celých 11 let od mateřské školky až po devátou třídu jsem strávil v  internátní škole na Hradčanech. Zde jsem nabyl elementárních dovedností, v 8.  ročníku jsem se poprvé setkal s 8-bitovým zápisníkem pro nevidomé Eureka A4. Ten mě v dalších letech uchvátil natolik, že jsem pro něj naprogramoval množství utilitek a vlastním jej podnes.

Když jsem měl skládat přijímací zkoušky na obchodní akademii v Praze 5 (konkrétně v Nových Butovicích), rodiče mi slíbili, že mi koupí Eureku pro další studium. Zkoušky jsem udělal, školu vystudoval ... Ale právě v dubnu roku 1997 jednoho krásného dne přijel k nám domů pan Michal Jungmann a  nainstaloval mi moje nové PC. V té době pro mě začalo něco nového. Pravda, na PC jsem dělal již dříve, ale nebylo moje, a to je mnohdy, jak sami uznáte, limitující. Zde jsem měl svůj počítač se svou adresářovou strukturou a byl jsem šťasten.

Je tedy fakt, že jsem se i nadále Eurece věnoval, ale můj Peer byl stejně #1. Proto jsem měl najednou hodně času naučit se jiným věcem, třeba právě jazyku  HTML, který mi umožňuje sestavovat takovéto stránky. Věřím, že to záhy oceníte.