Peer's Software Collection je soubor mnoha prográmků, které jsem napsal pro PC. Pokud dostanu nápad na další utilitky, zařadím je právě sem. Zatím se nestalo, že bych měl dělat na nějakém velkém projektu, ale co není, může být. Takový projekt by pak byl uložen v samostatném balíku.

Balík si můžete stáhnout celý právě zde. Chcete-li si stáhnout jen ty nejlepší programy, podívejte se níže.

Poznámka: všechny následující programy je možné distribuovat samostatně v  balíčcích, které jsem pro ně vytvořil. Pokud je budete distribuovat na CD-ROM, nemusíte se odkazovat na balík Peer's Software Collection.

  1. PBT 2.25: Tak tohle je úplnej trhák, nejlepší produkt, co jsem zatím udělal. Je to skvělý manipulátor s binárními soubory. Umí kopírovat část souboru podle zadaných offsetů nebo offsetu a velikosti bloku, dále umožňuje patchování souborů s možností vytváření nových, přičemž patche se mohou zkompilovat do EXE souborů, pak umí zkrátit soubor po daný offset, porovnat dva soubory a vytvořit patch s jejich změnami, updatovat moduly EXE souborů, no a úplně největší bomba je příkaz L, který umožňuje vypisovat binární soubory podle naprogramovaných skriptů. Tento příkaz má i své modifikace, které umožní kompilaci skriptu, interpretaci zkompilovaného programu a je přiložen i modul, s nímž lze vytvářet samospouštěcí skripty. Jsou přiloženy skripty na výpis CMOS, adresáře, hlavičky LCS a EXE a pro jednoduchý hex dump. Přiložena je také jednoduchá hra PBT Quiz, ve které můžete odpovědět na 10 otázek o PBT nebo si vytvořit svůj kvíz. Velmi doporučuji, zvláště programátorům!!!
    Nové: PBT 2.25 je zas na nějakou dobu poslední verzí tohoto skvělého programu, a to zejména z časových důvodů. Ačkoli je tato verze spíše bugfixová, najdou se v ní i tak velké novinky, zejména podpora parametrů na příkazové řádce při vykonávání skriptů. To je dobré, když chcete ovlivnit chování vašich skriptů i při jejich spouštění nebo chcete dát dalším uživatelům možnost využívat vaše skripty lépe. Dále za zmínku stojí možnost skočit na konec souboru, což se může hodit pro zpětný skok na předchozí záznam v souboru nebo pro přidávání dat do souboru příkazem $W. Další novinky jsou spíše opravami chybiček, a ta nejlepší je podle mého názoru možnost používání bitových a aritmetických operací i při vypnutém zpracování čísel. Pro určité případy se rovněž může hodit, že PBT nyní při normálním průběhu nemaže obrazovku.
    Více viz soubor historie.
  2. Kuk Commander: Tento program umožní vykonávat některé povely, které poskytuje program MLUV.EXE systému Kuk. Mezi nejzajímavější příkazy patří změna tempa, výšky a hlasitosti řeči.
  3. Abase 1.40: Abase je jednoduchý databázový systém. Program je jako jediný napsán pro palmtop Aria a na PC nepoběží. Mezi přednosti Abase patří obnova vymazaných záznamů, kopie záznamů do schránky s možností přidávání a výpočet volného místa pro další záznamy.
  4. Peer's Proficalc 3.31: Tak nevím, jestli je tento kalkulátor tak "profi", protože existují mnohem lepší kalkulačky, ale jak já říkám, "tohle taky funguje". No rozhodně je to jeden z mých nejlepších programů, které jsem kdy udělal. Příklady se dají zadávat z příkazové řádky, v režimu podobném příkazovému řádku MS-DOSu, a konečně pomocí mapy tlačítek. Tento tlačítkový kalkulátor, narozdíl od jiných, je celoobrazovkový a nejen že v tlačítkovém režimu podporuje myš, ale i klávesnici!
    PPC má k sobě přiměřeně rozsáhlou dokumentaci, ale bohužel zatím v angličtině. Vestavěná nápověda je také anglická.
  5. Peer's Utilities 2.8: Tento balíček obsahuje množství utilitek, které jsem dělal na PC jako první. Myslel jsem, že další utility budou právě v tomto balíčku, ale pak přišel nápad udělat PSCol a tato sada se uzavřela.
    I když jsou tyto utility první, některé z nich nejsou špatné. Třeba Uspávač klávesnice, Infoline, detailní informace o WAVech (i když by jich mohlo být určitě víc), podpora myši pro nevidomé včetně Myšího piánka a mnoho dalších.
  6. SelfText 2.34: Tento program vytváří samozobrazovací textové soubory. Má dvě omezení: program umí vytvářet jen .COM soubory, takže velikost souboru pro čtení je omezena na zhruba 63 KB, a soubor nesmí obsahovat znak ASCII hodnoty 0. No ale ačkoliv to není žádný zázrak, používám jej na vytváření textů do edice SelfText_Texts.